Нотаріусу необхідно надати інформацію про іноземців яких Ви запрошуєте зокрема – прізвище, ім’я, рік народження, період перебування на території України. Заява адресується митним та прикордонним органам України, а також всім кого це стосується.
Як правило, така заява пред’являється громадянами України для одруження за кордоном.
Вона має декларативний характер тобто нотаріус не перевіряє цей факт (відсутність шлюбу), а лише засвідчує підпис особи на документі.
Відповідно до ст.65 Сімейного кодексу України згода на укладення договору, який потребує нотаріального посвідчення і (або) державної реєстрації, має бути нотаріально засвідчена. Дружина, чоловік має право на звернення до суду з позовом про визнання договору недійсним як такого, що укладений другим із подружжя без її, його згоди, якщо цей договір виходить за межі дрібного побутового.
Виняток становить розпорядження майном, яке належить особисто одному з подружжя.
До такого майна належить:
майно набуте до реєстрації шлюбу;
майно набуте під час шлюбу але успадковане чи прийняте в дар;
майно набуте за особисті кошти;
Правовий режим спільного майна подружжя також може бути змінений шлюбним договором, укладеним між подружжям або нареченими.
Для засвідчення підпису на заяві-згоді нотаріусу необхідно надати оригінал свідоцтва про реєстрацію шлюбу, а також, за наявності, документи на право власності на майно яке стане предметом розпорядження одним із подружжя або надати інформацію про нього.
Нотаріусу необхідно надати інформацію про країни, які буде дитина відвідувати, період перебування дитини за кордоном, дані про особу яка супроводжуватиме дитину. З документів які пред’являються нотаріусу – свідоцтво про народження дитини.
Для засвідчення підпису на такій заяві немає значення чи перебуває подружжя в шлюбі чи ні.
Письмова урочиста заява, письмове свідчення (твердження про факт), дане під присягою. Особа сама несе відповідальність за достовірність наведених в афідевіті даних, нотаріус засвідчує підпис на такому документі. Як правило, застосовується така заява для дії за кордоном. Нотаріусу подаються також документи, які згадуються особою в афідевіті і прошиваються разом з ним.
Законодавством встановлений строк 6 місяців від дати смерті спадкодавця протягом якого усі спадкоємці, які бажають успадкувати майно чи відмовитися від нього повинні заявити про це. Підпис на заяві від спадкоємців щодо спадщини може засвідчити будь-який нотаріус проте адресуватиметься вона буде нотаріусу який відкриє спадкову справу за місцем останнього проживання спадкодавця (померлої особи).
Нотаріусу необхідно надати інформацію щодо дати смерті особи спадкодавця, останнього місця її проживання, а також у випадку відмови на користь іншої особи- її прізвище, ім’я по батькові.
Нотаріус засвідчує справжність підпису на документах, зміст яких не суперечить закону і які не мають характеру правочинів, а також не містять у собі відомостей, що порочать честь і гідність людини.
Нотаріус засвідчує вірність копій документів за умови, що вони не суперечать закону, мають юридичне значення і їх засвідчення не заборонено законом.
Для засвідчення підпису перекладача на перекладі документа з однієї мови на іншу нотаріусу необхідно надати документ, що підтверджує його кваліфікацію (диплом, сертифікат тощо) а також оригінал або засвідчену в установленому законі порядку копію документа з якого був зроблений переклад, для прошиття.
Нотаріус засвідчує вірність перекладу документа з однієї мови на іншу. Для цього подається оригінал або засвідчена в установленому законі порядку копія документа з якого має бути зроблений переклад, для прошиття.
Нотаріус посвідчує факти:
що фізична особа є живою; факт перебування її в певному місці; час пред’явлення документа. Для цих дій потрібно особисто з’явитися до нотаріуса.
Нотаріус передає заяви фізичних та юридичних осіб іншим фізичним та юридичним особам за умови що вони не суперечать закону і не містять у собі відомостей, що порочать честь і гідність людини. Заяви подаються нотаріусу не менше ніж у двох примірниках, належним чином оформлені, один з яких пересилається поштою зі зворотнім повідомленням про вручення або особисто передається адресату під розписку.
Проставлення апостиля здійснюється за заявою будь-якої особи, яка
подає відповідний документ, шляхом її особистого звернення до нотаріуса.
Документи для проставлення апостиля може подати будь-яка особа
незалежно від того хто є власником цих документів.
Перелік необхідних документів:
Проставлення апостиля здійснюються у строк до 2 –ох робочих днів.
Нотаріусу для вчинення нотаріальних дій подаються документи тільки в оригіналі!
Не допускається вчинення нотаріальної дії у разі відсутності осіб – її учасників або їх уповноважених представників.
Необхідно подати:
У випадку, коли діє представник фізичної особи необхідно подати:
Необхідно подати:
Якщо юридична особа зареєстрована після 2016 року, то замість того, щоб надавати оригінал статуту та витяг (виписку), можна просто повідомити код опису - в такому випадку нотаріус зможе ознайомитися з документами он-лайн.
76018, Україна
м.Івано-Франківськ,
вул. Гаркуші, 11А/1
Пн-Пт: З 9.00-18.00 год.
Сб: По домовленості.
Нд: Вихідний
(0342)78-42-76
067 968 96 78
notariusulia@gmail.com